Baca Gazı
Ölçüm Hizmetleri

Emisyon; Fransızca’daki “emission” kelimesinin Türkçe’ye geçmiş şeklidir. Çıkarmak, yaymak, ihraç etmek, dolaşıma sokmak gibi anlamlara gelir. Ancak emisyon diğer alanlarda da geçerlidir. Örneğin ses ve ışık yayılması, partikül ve gaz yayılımları için de emisyon terimi kullanılır.

Baca Kaynaklı Emisyon; Yakıt ve benzerlerinin yakılmasıyla; sentez, ayrışma, buharlaşma ve benzeri işlemlerle; maddelerin yığılması, ayrılması, taşınması ve diğer mekanik işlemler sonucu bir tesisten atmosfere yayılan hava kirleticileridir.

Emisyon Kaynağı; Atmosfere emisyon veren baca veya baca dışı kaynaklardır.

ASIRLAB Akademi Test Analiz Laboratuvarında Emisyon; İstanbul Merkez ve Manisa Şube laboratuvarları ile baca kaynaklı oluşan kirletici konsantrasyonlarını uzman kadrosu ve son teknoloji analiz cihazları ile yerinde veya laboratuvarda analiz etmekte ve raporlamaktadır. Kirletici noktaların tespit edilmesi, söz konusu kirletici noktalarından örnekleme yapılması ve analiz süreçlerinde teknik kadromuz tarafından TS, ISO, EN, EPA standartları ve yerel mevzuatlar çerçevesinde yönlendirilerek hizmet sunma süreci başlatılır. Yine aynı şekilde kontrol ve AR-GE amaçlı çalışmalarda ilgili mevzuatlar çerçevesinde değerlendirilerek hizmet sunma süreci ve uygun emisyon azaltıcı tedbirlerin alınması konularında çalışmalar yapılır.

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği’ nin Ek-1 ve Ek-2 listesinde yer alan faaliyetleri gerçekleştiren işletmeler, Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği kapsamında değerlendirilerek raporlanmaktadır.

Baca Gazlarında;

Yanma Gazları (O2, CO, CO2, NO, NOx, NO2, SO2) Tayini

Hız ve Debi, Sıcaklık Tayini

Nem Tayini

İslilik Tayini

Toz Tayini

Uçucu Organik Bileşikler (VOC) Tayini

Klor (Cl) Tayini  ,Flor  (F) Tayini

Amonyak Tayini

Sülfürik Asit Tayini

Hidrojen Sülfür Tayini

Formaldehit Tayini

Poliaromatik Hidrokarbon (PAH) Tayini

Halojen (HCl, HBr, HF, Cl2, Br2) Emisyonlarının Tayini

Ağır Metal Tayini yapılmaktadır.

ASIRLAB

Orta Mah, Demokrasi Cd. No:92, 34956 Tuzla/İstanbul

Bizi Arayın

0850 888 0 522-LAB

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 07:45-17:45

E-mail İletişim

info@asirlab.com.tr
ut dolor. at et, leo. porta. venenatis, ipsum quis, id ut
Chat List

No Chat Available